Wavefront

Düzensiz astigmatizmalı ve göz içi aberasyonların fazla olduğu kişilerde mükemmel sonuçlar verir. NASA’nın uzay görüntülerini netleştirmek için kullandığı teknikten esinlenilmiştir.
Gözlük değerlerinden bağımsız kişiye özel görme haritası çıkarılarak bu haritaya göre laser uygulanır.

İNTRALASE (BIÇAKSIZ LASER) Nedir?
İntralase, LASİK esnasında kaldırılan flebin hazırlanmasını sağlayan laserdir. Günümüzde tüm gelişmiş merkezlerde bu alet kullanılmaktadır. Flep komplikasyonları ve post-op komplikasyonlar en aza inmekte ve daha net bir görüş sağlanmaktadır.

İntralase uygulama cihazının spot çapı küçüldükçe daha az enerji kullanmakta ve daha düz , pürüzsüz bir korneal flep yatağı oluşmaktadır. Bu da daha iyi görme keskinliğinne imkan vermektedir. Komplikasyonları çok azaltan ve tedavi süresini kısaltan İFS laser teknolojisi çok pahalı olması nedeni ile fazla yaygınlaşamamıştır. Ülkemizde intralase cihazının düşük modelleri 30 khz ve 60 khz (FS Modelleri) daha yaygın olarak bulunmaktadır.

Bölgemizde göz sağlığında öncülük eden NİVGÖZ İntralase cihazının en gelişmiş modeli olan İFS 150khz’yı hastalarımızın hizmetine sunmuş ve ülkemizde bu cihaza sahip 3. klinik ve Türkiye’de İstanbul dışında bu İFS 150 khz’e sahip ilk klinik olmuştur.
İNTRALASE LASİK Nedir?

İNTRALASE (BIÇAKSIZ LASER) ile kişiye özel, yüksek hassasiyet ve güvenilirlikle korneal flep oluşturmasını takiben EXCİMER LASER tedavisine İNTRALASE LASİK veya İNTRALASİK denir.

İNTRALASE LASİK NASIL uygulanır?
Kornea dokusundan 90 mikrometre veya üzerinde bir kalınlıkta kişiye özel flep bilgisayar kontrolünde ve hassas biçimde İNTRALASE (BIÇAKSIZ LASER) ile hazırlanır. Sonra bu flep yerinden kaldırılarak altındaki stroma dokusuna göz takip sistemi olan bir EXCİMER LASER ile tedavi uygulanır. Flep yerine yerleştirilerek Laser tedavisi başarı ile sonlandırılır.

INTRALASE LASIK’in (Bıçaksız Lazer ) Avantajları
• Bilgisayar desteğiyle kişiye özel kalınlıkta ve çapta kusursuz flep sayesinde laserin başarıyla uygulanması ve sonuçların çok daha iyi olması.
• Laser uygulaması esnasında ve laser sonrası daha az ağrı,
• İnce flep oluşturulabildiğinden dolayı lasik yapılamayan ince kornealı kişilerde İLASİK uygulayabilme şansı,
• Daha yüksek kırma kusurlu kişilere de LASIK uygulnabilmesi
• Flep koplikasyonlarının en aza inmesi ve iyileşme süresinde kısalma,
• Mekanik keratomla çok zorlanılan kapak aralığı dar, gözü çukurda, korneası çok dik veya çok düz ve yüksek astigmatı olanlarda rahat uygulanabilirlik.
• Ameliyat sonrası daha net görüş.

Neden Bıçaksız İNTRALASE LASİK (İNTRALASİK)?
• Mekanik keratomlar kullanılmadığı için flep komplikasyonları en aza inmektedir.. Kişiye özel flep oluşturulabilmekte ve daha mükemmel sonuçlar elde edilmektedir. NİVGÖZ’ de İntralase teknolojisinin son ürünü olan İFS 150khz kullanılarak BIÇAKSIZ laser başarı ile uygulanmaktadır.